flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Правила внутрішнього трудового розпорядку Фрунзенського районного суду м. Харкова

 

   ЗАТВЕРДЖЕНО
протоколом №2 зборів працівників

Фрунзенського районного суду м. Харкова

від  07 липня 2017 року 

Правила внутрішнього трудового розпорядку
Фрунзенського районного суду м. Харкова

І. Загальні положення

1.1. Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників Фрунзенського районного суду м. Харкова (далі - Правила) розроблені на підставі Типових правил внутрішнього трудового розпорядку з урахуванням вимог Конституції України, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу», «Про відпустки», Кодексу законів про працю України та інших нормативно-правових актів.

1.2. Правила визначають функціональні обов’язки працівників Фрунзенського районного суду м. Харкова режим праці, засади регулювання трудових відносин та запроваджуються з метою удосконалення організації праці, зміцнення трудової і виконавської дисципліни, забезпечення раціонального використання робочого часу, високої ефективності і якості роботи працівників, умов стимулювання, відповідальності за порушення трудової дисципліни.

1.3. Правила внутрішнього трудового розпорядку є обов’язковими для всіх працівників суду незалежно від посади. Недотримання або порушення зазначених правил є підставою для застосування до винних передбаченої чинним законодавством відповідальності.          

1.4. Правила,узгоджені з головою суду та керівником апарату, затверджуються загальними зборами працівників Фрунзенського районного суду м. Харкова.

  1. Порядок прийняття, переведення та звільнення працівників.
    2.1. Призначення, припинення повноважень та звільнення суддів Фрунзенського районного суду м. Харкова здійснюється згідно з Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

2.2. Помічники суддів призначаються на посаду та звільняються з посади керівником апарату суду за поданням відповідного судді.

2.3. Прийом на роботу інших працівників суду здійснюється на загальних підставах згідно з Кодексом законів про працю України та іншими актами законодавства.

2.4. Під час укладення трудового договору громадяни зобов'язані подати: 

паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

трудову книжку, оформлену у встановленому порядку;

оригінал диплому або іншого документу про освіту чи професійну підготовку;

довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру, а також копії цих документів.

Військовослужбовці, звільнені із Збройних Сил України, Служби безпеки України, Прикордонних військ України, Цивільної оборони України, Управління охорони вищих посадових осіб України, інших військових формувань, створених відповідно до законодавства України, та військовослужбовці, звільнені із Збройних Сил колишнього СРСР і Збройних Сил держав-учасниць СНД, подають військовий квиток та його копію

2.5. Укладення трудового договору з суддями оформляється наказом голови суду, а з державними службовцями, працівниками патронатної служби, службовцями та робітниками, зайнятими обслуговуванням – наказом керівника апарату, які доводяться до відома працівника під розписку.

2.6. При укладенні трудового договору може застосовуватися обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яку йому доручається виконувати. Випробування встановлюється згідно з законодавством на строк. Якщо після закінчення випробування працівник продовжує працювати, то він вважається таким, що витримав випробування, і трудовий договір з ним може бути розірвано лише на загальних підставах.

2.7. Під час прийняття на роботу працівника або в разі переведенні його в установленому порядку на іншу роботу керівник апарату зобов'язаний:
- роз'яснити працівникові його права й обов'язки та істотні умови праці;
-   ознайомити працівника з Правилами внутрішнього трудового розпорядку та посадовою інструкцією під розписку;

-   визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;

2.8. Припинення трудового договору з працівниками суду може мати місце лише на підставах, передбачених чинним законодавством.

Крім загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю України, державна служба припиняється у випадках, передбачених статтею 30 Закону України «Про державну службу».

2.9. Суддя звільняється з посади органом, який його обрав або призначив. Суддя відраховується зі штату наказом голови суду на підставі акта про звільнення судді.

2.10.Припинення трудового договору з помічниками суддів, працівниками апарату суду, службовцями та робітниками оформлюється наказом керівника апарату.

2.11. В день звільнення працівнику видається його трудова книжка із занесеним до неї записом про звільнення. Записи про звільнення в трудову книжку повинні заноситися в точній відповідності з формулюванням чинного законодавства та з обов'язковим посиланням на відповідну норму закону. Днем звільнення вважається останній день роботи.

2.12. Перед розірванням трудового договору працівник зобов'язаний повністю розрахуватися за одержані ним матеріальні цінності, повернути службове посвідчення, передати всі службові документи іншій особі, визначеній головою суду, керівником апарату. 

III. Основні права і обов'язки працівників.

3.1. Права та обов'язки судді.

3.1.1. Права судді, пов'язані зі здійсненням правосуддя, визначаються Конституцією України, процесуальним та іншими законами.

3.1.2. Суддя має право брати участь у суддівському самоврядуванні для вирішення питань внутрішньої діяльності суду в порядку, встановленому законом. Судді можуть утворювати об'єднання та брати участь у них з метою захисту своїх прав та інтересів, підвищення професійного рівня.

3.1.3. Суддя має право вдосконалювати свій професійний рівень та проходити з цією метою відповідну підготовку.

3.1.4.Суддя зобов'язаний:

3.2.  Працівники апарату суду мають право:

3.3. Працівники апарату суду зобов'язані:

Працівники несуть також інші обов'язки відповідно до чинного законодавства України. 

3.4. Коло обов'язків, що їх виконує кожен працівник за своєю спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, визначається посадовими інструкціями, затвердженими в установленому порядку, довідником типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад державних службовців і тарифно-кваліфікаційними довідниками робіт і професій робітників. 

  1. Основні обов'язки керівництва Фрунзенського районного суду м. Харкова

4.1. Керівництво суду: голова суду, заступник голови суду, керівник апарату, заступник керівника апарату.

4.2.Керівництво суду зобов'язане:

Забороняється приховувати факти та обставини, що становлять загрозу для життя, здоров'я і безпеки працівників.

  1. Робочий час і його використання.

5.1. Нормальна тривалість робочого часу працівників суду не може перевищувати 40 годин на тиждень. Установлюється п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями - суботою та неділею. Напередодні святкових та неробочих днів, що визначені статтею 73 КЗпП України, тривалість роботи працівників скорочується на одну годину.

5.2. Працівникам надається щодня перерва для відпочинку та харчування тривалістю 30 хвилин. Перерва не включається в робочий час. Працівники використовують час перерви на свій розсуд, на цей час вони можуть відлучатись з місця роботи.

5.3 Для виконання невідкладної і непередбаченої роботи державні службовці зобов'язані за розпорядженням керівника з'являтися на службу у вихідні, святкові та неробочі дні, робота за які компенсується відповідно до чинного трудового законодавства.

5.4.Працівникам надаються відпустки із збереженням на їх період місця роботи (посади) і заробітної плати відповідно до чинного законодавства України.

5.5  Відповідно до ст..8 ч.1 Закону України «Про відпустки» окремим категоріям працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я, - тривалістю до 35 календарних днів за Списком виробництв, робіт, професій і посад, затверджуваним Кабінетом Міністрів України надається щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці. Позицією 58 підрозділу «Інші види виробництва» розділу ХХІІ «Загальні професії за всіма галузями господарства» Списку №1290-2 установлено право працівників, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах, на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, зокрема відпустку за роботу за комп’ютером, тривалістю до 4-х календарних днів.

Працівникам апарату Фрунзенського районного суду м. Харкова – помічникам суддів та діловодам – які виконують роботу за персональним комп’ютером не менше половини тривалості робочого дня, встановити тривалість щорічної додаткової відпустки за роботу за комп’ютером строком у три календарних дні.

5.6. Черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються на кожен календарний рік. Графіки складаються з урахуванням необхідності забезпечення нормальної діяльності Суду та особистих інтересів працівників і можливості їх відпочинку. 

5.7. За рішенням голови суду або керівника апарату працівники можуть бути відкликані з відпустки. Частина невикористаної відпустки, яка залишилася, надається в будь-який інший час відповідного року чи приєднується до відпустки у наступному році.

5.8. Працівникам, які навчаються у вищих навчальних закладах, навчальних закладах післядипломної освіти та аспірантурі, надаються додаткові оплачувані відпустки у зв'язку з навчанням. 

5.9. У суді встановлено наступний режим роботи:

Понеділок-четвер:

Початок робочого дня 08.30

Перерва на обід 13.00 - 13.30 (перерва для відпочинку і харчування триває з 13:00 год. до 13:30 год. і не включається в робочий час. Судді та працівники апарату Фрунзенського районного суду м. Харкова використовують час перерви на свій розсуд, на цей час вони можуть відлучатися з місця роботи)
Закінчення робочого дня 17.15      

Відповідно до ст. 73 Кодексу законів про працю України напередодні святкових і неробочих днів тривалість робочого дня скорочується на одну годину.

 

П'ятниця:
Початок робочого дня 08.30

Перерва на обід 13.00 - 13.30 (перерва для відпочинку і харчування триває з 12:30 год. до 13:00 год. і не включається в робочий час. Судді та працівники апарату Фрунзенського районного суду м. Харкова використовують час перерви на свій розсуд, на цей час вони можуть відлучатися з місця роботи)

Закінчення робочого дня 16.00

Прийом громадян канцеляріями з цивільних, кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення :

Вівторок : з 9.00 до 11.30                                                                          

Середа : з 14.00 до 16.30 .

5.10. Порядок організації та проведення особистого прийому громадян головою суду, його заступником, графік приймання громадян працівниками апарату суду затверджуються головою суду та вивішуються на дошці оголошень суду. 

  1. Заохочення за успіхи в роботі.

6.1. За зразкове виконання своїх обов'язків, тривалу і бездоганну роботу, новаторство у праці й інші досягнення в роботі можуть застосовуватись такі заохочення:

оголошення подяки;

преміювання;

нагородження почесною грамотою.

6.2. Заохочення оголошуються в наказі голови суду, керівника апарату, доводяться до відома працівника або всього колективу і заносяться до трудової книжки працівника у відповідності з правилами їх ведення.

VII. Стягнення за порушення трудової дисципліни.

7.1. Підстави та порядок застосування до суддів дисциплінарної відповідальності встановлюються Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

7.2. За порушення трудової дисципліни, цих Правил до працівника апарату суду може бути застосовано один з таких заходів стягнення:

догана;

звільнення.

Звільнення як дисциплінарне стягнення, може бути застосоване відповідно до пунктів З, 4, 7, 8 статті 40 та статті 41 Кодексу законів про працю України.

7.2.1 Дисциплінарні стягнення до працівників апарату суду застосовуються керівником апарату та оформляються наказом, який оголошується працівникові під розписку.

7.3. Дисциплінарні стягнення до помічників суддів застосовуються керівником апарату відповідно до КЗпП України або за поданням судді, у безпосередньому підпорядкуванні якого перебуває такий помічник та оформляються наказом керівника апарату. Такий наказ оголошується помічнику судді під розписку.

7.4. Керівник апарату зобов'язаний вживати заходів щодо дотримання працівниками апарату суду та робітниками правил внутрішнього трудового розпорядку, Загальних правил поведінки державного службовця, Правил поведінки працівника суду та чинного законодавства України в межах своїх повноважень та відповідно до законодавства.

7.5.До застосування дисциплінарного стягнення Керівник апарату повинен вимагати від порушника трудової дисципліни письмових пояснень. У разі відмови працівника дати письмові пояснення складається відповідний акт.

7.6. Дисциплінарні стягнення застосовуються безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, без урахування часу звільнення працівника від роботи у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці. Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку. За кожне порушення трудової дисципліни накладається лише одне дисциплінарне стягнення.

7.7. Якщо протягом року з дня накладання дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення. Якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, стягнення може бути зняте до закінчення одного року. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи
заохочення до працівника не застосовуються.

VIII. Пропускний режим.

8.1. Відвідувачі допускаються в суд в робочий час при пред'явленні документів, які посвідчують їх особу.

6.2. У неробочий час, вихідні та неробочі святкові дні допуск у приміщення суду суддів, працівників апарату суду та інших осіб здійснюється з дозволу голови суду.

ІХ. Заключні положення.

8.1. Правила внутрішнього трудового розпорядку доводяться до відома працівників під розписку та розміщуються на інформаційному стенді в приміщенні суду.

8.2. Контроль за виконанням і дотриманням Правил внутрішнього трудового розпорядку покладається на керівника апарату суду.